Zapłać mniej - Mały ZUS dla przedsiębiorców

Od 01.01.2019, jeśli nie osiągasz wysokich przychodów możesz skorzystac z niższych składek ZUS. Abyś mógł z tego skorzystac musisz prowadzic działalnośc wpisaną do CEIDG oraz twój przychód z działalności, jeśli była prowadzona przez cały rok, nie przekroczył 30-to krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu poprzedniego roku.

W 2019 roku jest to kwota 63 000 zł. ( 30*2 100zł), czyli średnio miesięcznie 5 250 zł. Niestety są jeszcze dodatkowe warunki do spełnienia . Pierwszy to : Działalnośc prowadzona przez ciebie, podlegająca oskładkowaniu ZUS lub składce zdrowotnej trwała dłużęj niż 60 dni. Drugi to : Nie rozliczałeś się w formie karty podatkowej i nie korzystałeś ze zwolnienia z podatku VAT. Tych dwóch warunków nie spełniałeś łącznie. Trzeci to : Nie podlegałeś ubezpieczeniu społecznemu lub zdrowotnemu także z tytułu innej pozarolniczej działalności ( np. jako wspólnik spółki jawnej).

 

Warto zadbać o zgloszenie działalności na preferencyjnych stawkach.

-Sławomir Pokorski

Ważne: Nie skorzystasz z „ Małego ZUS” w pierwszym roku prowadzenia działalności , ale możesz skorzystac z „ulgi na start”, a dopiero później z „ Małego ZUS”.

 

Dowiedz się więcej:

In turpis. Pellentesque posuere. Praesent turpis. Aenean posuere, tortor sed cursus feugiat, nunc augue blandit nunc, eu sollicitudin urna dolor sagittis lacus. Donec elit libero, sodales nec, volutpat a, suscipit non, turpis. Nullam sagittis. Suspendisse pulvinar, augue ac venenatis condimentum, sem libero volutpat nibh, nec pellentesque velit pede quis nunc. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Fusce id purus. Ut varius tincidunt libero. Phasellus dolor. Maecenas vestibulum mollis

 

 

 

 

 

Popularne